مقدمه ای بر نقد و بررسی بازی Rainbow Six Siege|وظیفه ی برقراری عدالت با تو|اخبارتراوین

مقدمه ای بر نقد و بررسی بازی Rainbow Six Siege|وظیفه ی برقراری عدالت با تو

ماوران پلیسی که برقراری عدالت کار اصلی آن هاست و برای این که به اهداف بزرگ خود برسند حتی جان خود را هم می دهند.آن ها به راحتی پا پس نمی کشند و با کمک مهارت ها و توانایی های بسیاری که دارند دشمنان خود را نابود خواهند ساخت.

اگر از علاقه مندان به بازی های ویدئویی باشید به خوبی می دانید که همیشه تعداد بیشماری از کاربران طرفدار بازی های اکشن می باشند که هر یک از آن ها با قابلیت های مختلف قابل تجربه می باشند.

اگر شما هم از علاقه مندان به این سبک بازی ها باشید انتخاب های بسیاری پیش رو دارید تا آن ها را تجربه کنید. بازی های اکشن اول شخص بیشترین طرفدار را دارند, حال اگر در این بازی بتوان تجربه ی یک مبارزه ی بسیار واقعی و نبرد هایی هیجان انگیز را داشت بدون شک بسیار لذت بخش می باشد.

سری بازی های Rainbow Six پس از آن که کمی بیشتر در صنعت گیم شناخته شدند, به خوبی مورد توجه کاربران قرار گرفته و هم اکنون که نسخه ای جدید از آن منتشر شده شاهد تغییرات بسیار زیادی در آن می باشیم.

Helix_R6_HR_CTU_GSG9_FINAL_217028

این نسخه ی جدید که Rainbow Six Siege نام گرفته است دارای امکانات و قابلیت های بسیاری می باشد که در آن می تواند لذت نبرد های بسیار بزرگ و بسیار طبیعی را تجربه کنیم.

این نسخه از بازی دارای ماموریت های بسیاری می باشد که هر یک از آن ها با استفاده از آیتم های متفاوتی که بازیکن در اختیار دارد قابل انجام خواهند بود.
داستان بازی

Rainbow Six Siege داستان مشخصی ندارد چرا که یک بازی اکشن بوده و بیشتر قسمت های آن را ماموریت های متفاوت آن تشکیل می دهند. در هر یک از این ماموریت ها شما با داستان متفاوتی رو به رو هستید که با به پایان رسانند آن ماموریت این داستان نیز تمام می شود.

برای مثال در ماموریت هایی که در قسمت تک نفره ی بازی پیش رو دارید هر کدام داستان مختص به خود را دارند که یکی از آن ها نیز نجات یک گروگان از دست افراد شرور است.

2556189-r6s_screen_proceduraldestruction_e3_140609_4pm_1402348546

البته خب این را هم نمی توان یک داستان کامل دانست اما در هر حال هر بازی اکشنی باید نکته ای در خود داشته باشد تا بازیکن را هیجان زده کرده و نبرد هایی حماسی در خود داشته باشد.

در هر حال سازندگان به خوبی توانسته اند برای ماموریت های مختلف بازی داستان مشخصی در نظر بگیرند تا بازیکن هم لذت نبرد و مبارزات درون آن را حس کند, هم یک مقصد مشخص برای به پایان رساندن ماموریت مورد نظر خود داشته باشد.
گیم پلی

Rainbow Six Siege از دو بخش چند نفره و تک نفره تشکیل شده است که در هر یک از آن ها بازیکنان باید ماموریت های متفاوتی را با موفقیت به پایان برسانند.

Rainbow-Six-Siege

در بخش تک نفره هر یک از ماموریت ها دارای هدف خاصی می باشند که شما باید با دقت تمام سعی کنید آن ها را انجام دهید و در انتها نتیجه ی قابل قبولی از ماموریت خود دریافت کنید.

در هر یک از این ماموریت ها شما باید با استفاده از سلاح خاص و همینطور آیتم های مختلف دیگری از جمله مواد منفجره, نارنجک های دودزا و نوری استفاده کنید تا دشمنان خود را از بین ببرید.

هر ماموریت در بازی نیاز به یک استراتژی خاص دارد و شما با از بین بردن هر یک از دشمنان خود می توانید امتیاز مشخصی دریافت کنید.

این امتیاز بستگی به نحوه ی از بین بردن آن دشمن دارد و هر چه که شما حرفه ای تر عمل کنید بدیهی است که امتیاز بیشتری هم دریافت خواهید کرد.

maxresdefault

علاوه بر آن شما می توانید با استفاده از لوازم مختلفی از دیوار بالا رفته, از شیشه ها با داخل بپرید و با استفاده از این روش ها با سرعت بیشتر بتوانید ماموریت خود را به پایان برسانید.

سرعت نقش مهمی در بخش تک نفره ی Rainbow Six Siege دارد چرا که هر چه زمان به پایان رساندن هر ماموریت شما کن تر باشد, می توانید امتیاز بیشتری از آن دریافت کنید.

اما در مقابل باید دقت داشته باشید که دقت بسیاری نیاز دارید تا بتوانید بدون صدمه دیدن دشمنان خود را از بین ببرید پس لازم است زیاد بر روی سرعت حساب نکنید چون ممکن است باعث شکست شما در ماموریت بشود.

و اما بخش بعدی در ماموریت های تک نفره این است که شما بدون داشتن یک استراتژی خاص امکان ندارد بتوانید آن را به درستی به پایان برسانید. هر یک از این ماموریت ها با استفاده از برنامه های مشخصی طراحی شده اند و شما برای این که بتوانید آن ها را با موفقیت به پایان برسانید نیاز به یک استراتژی مخصوص خواهید داشت.

Thumbnail_screenshot_Spetsnazunit_209514

البته لازم به ذکر است که پیش از آغاز هر ماموریت یک دید کلی از نحوه ی به پایان رساندن آن و هم چنین هدفی که دارید نمایش داده می شود تا بتوانید راحت تر خود را با آن وقف دهید.

به زبان ساده تر پیش از آغاز هر ماموریت یک پیش نمایش از آن به شما نشان داده می شود تا با استفاده از آن نگاهی اجمالی به ماموریتی که در پیش دارید انداخته و بدانید باید چه کار کنید.

برای مثال در یکی از ماموریت های بازی هدف اصلی شما خنثی سازی یک بمب است که در یک خانه ی اشرافی قرار داده شده است.

حال پیش از آغاز ماموریت این بمب و شرایطی که در داخل این خانه با آن رو به رو می شوید به صورت کلی نمایش داده می شود, تا شما بفهمید برای رسیدن به این بمب که در مرکز اصلی خانه قرار گرفته, نیاز دارید ابتدا دشمنان بسیاری را از بین ببرید.

R6S-screenshot-new_3_199585

پس از آن که ماموریت آغاز شد شما می توانید با استفاده از تمامی سلاح ها و آیتم های مختلفی که در اختیار دارید و هم چنین با استفاده از استراتژی خاص خود آن ماموریت را به پایان برسانید.

در این بین شما یک وسیله ی بسیار جالب هم در اختیار دارید که با استفاده از آن می توانید دشمنان خود را نشانه گذاری کنید.

این وسیله در واقع به عنوان یک ربات محسوب می شود که به جای شما به دخل مکان اصلی بازی رفته و شما با استفاده از دوربینی که به آن متصل است می توانید محل دقیق قرار گیری دشمنان خود را نشانه گذاری کنید.

پس از این کار هر یک از دشمنان با یک نشانه ی کوچک قرمر زنگ نمایش داده می شوند و شما می توانید راحت تر آن ها را از بین ببرید.علاوه بر آن با استفاده از این قابلیت در بازی شما می توانید تعداد تقریبی دشمنان خود در قسمتی از مکان اصلی ماموریت را فهمیده و بیشتر  برای مقابله با آن ها آماده باشید.

البته دقت کنید که این وسیله کوچک نیست بنابراین اگر دشمنان شما آن را ببینند بی معطلی به آن شلیک می کنند. اگر این اتفاق بیفتد دیگر امکان استفاده ی دوباره از این آیتم وجود نداشته و شما باید بدون داشتن دید کلی نسبت به محیط و دشمنان خود وارد مکان اصلی ماموریت شوید.

DroneDesign

این امر باعث می شود شما بتوانید با سرعت بیشتری دشمنان خود را از بین برده و ماموریت مورد نظر را بدون هیچ مشکلی به پایان برسانید.شاید بد نباشد ذکر کنم شما از پست دیوار هم می توانید دشمنان خود را از بین ببرید چرا که قدرت سلاح های شما باعث می شود بر خورد تیر با دیوار آن را سوراخ کرده و دشمن را از بین ببرد.

برای این کار تنها کافی است پیش از تیر اندازی دشمن خود را نشانه گذاری کرده و محل دقیق قرار گیری آن را مشخص کنید, پس از آن به راحتی می توانید او را از سر راه خود بردارید.

به یاد داشته باشید که نشانه گیری دقیق در Rainbow Six Siege بسیار مهم است و سلاح های شما نیز به گونه ای طراحی شده اند که شما به راحتی بتوانید با استفاده از آن ها دشمنان را نابود کنید.

از آن جایی که شما در Rainbow Six Siege جزئی از ماموران پلیس هستید پس به یقین دشمنان شما دزدانی هستند که مهارت های بسیاری دارند پس دقت کنید برای رو یا رویی با آن ها باید از تمام توانایی خود استفاده کنید.

با به پایان رساندن هر مرحله از بازی شما تجربه ی بیشتری به دست می آورید و در مقابل مهارت های شما در مبارزات و طراحی استراتژی های جنگی بسیار بیشتر خواهد شد.

rainbow-six-siege-01

همین امر است که کمک می کند بتوانید درجات بالاتری در پست خود پیدا کنید و به عنوان یکی از افسران پلیس زبده انتخاب شوید.

البته باید به این نکته هم دقت داشته باشید که هر چه ماموریت های بیشتری را پشت سر بگذارید, ماموریت های آینده ی شما دشوار تر شده و دشمنانتان نیز علاوه بر بیشتر شدن, با مهارت تر نیز می شوند.

بنابراین باید همیشه خود را آماده کنید تا با بدترین اتفاق ها و دشوار ترین شرایط رو به رو شوید.چرا که تنها اینگونه می توانید بهترین واکنش را هنگام قرار گرفتن در شرایط خاص از خود نشان دهید.

هم چنین در هر یک از ماموریت های بازی شما یک سلاح مخصوص در اختیار دارید و این بدین دلیل است که شما بتوانید با تک تک سلاح های پرقدرت و مخصوص درونه بازی آشنا شوید.

علاوه بر آن, این امر باعث می شود بتوانید کار با هر یک از این سلاح های مختلف را بهتر یاد بگیرید.البته باید این نکته را ذکر کرد که این سلاح ها متناسب با شرایطی که در آن هستید و ماموریتی که به شما داده می شود, تنظیم شده اند.

Tom-Clancy-Rainbow-Six-Siege

بنابراین نگران نباشید چون امکان ندارد در هنگام تجربه ی گیم پلی با مشکل رو به رو شوید.هم چنین دقت داشته باشید که در هر مرحله از بازی امکان بیشتر کردن مهمات و تجهیزات خود را نیز خواهید داشت.

در بخش چند نفره ی این بازی نیز شما باز هم ماموریت های گوناگونی در اختیار دارید که این بار به کمک دوستانتان آن ها را انجام می دهید.

از آن جایی که تعدادتان بیشتر شده پس به مراتب دشمنان بیشتری هم برای از بین بردن خواهید داشت. در این بخش شما پیش از آغاز بازی شخصیتی را که دوست دارید با استفاده از آن بازی را تجربه کنید انتخاب کرده و پس از این که تجهیزات, سلاح ها و زره های این شخصیت را انتخاب کردید وارد بازی خواهید شد.

rainbow-six-siege-4

دقت کنید تیم های مختلفی در بخش چند نفره بازی حضور دارند که هر یک از اعضای آن ها مهارت های مختص به خود را داشته و مبارزهای قابلی هستند.بنابراین فرقی نمی کند با کدام یک از آن ها بازی را تجربه می کنید مهم این است که مثل همیشه با یک نقشه ی خاص جلو رفته و طبق استراتژی اصلی خود به جلو بروید.

شما با استفاده از مهارت های مختلفی که در مبارزه, تیر اندازی و استفاده از سلاح های جنگی مختلف دارید, می توانید به خوبی از پس دشمنان خود بر بیایید.

علاوه بر آن از آن جایی که بازی به صورت تیمی انجام می شود, می توانید از دوستانتان نیز کمک گرفته و یا به آن ها کمک کنید.

این امر باعث می شود هر یک از ماموریت های درون بازی هیجان بسیار بیشتری داشته باشد و شما یتوانید با سرعت بیشتری آن را به پایان برسانید.

rainbow_six__nombre_provisional_-2548940

گیم پلی Rainbow Six Siege در هر دو بخش تک نفره و چند نفره دارای قابلیت های بسیاری است که شما می توانید با استفاده از هر یک از آن ها یک مبارزه ی بسیار طبیعی را تجربه کنید.

علاوه بر آن هر یک از کاراکتر ها سلاح های سبک و سنگین بسیاری را در اختیار دارند که ب استفاده از آن ها می توان تعداد بسیاری از افراد دشمن را در چند لحظه از بین برد.

دقت داشته باشید دشمنانی که در مقابل شما قرار دارند ممکن است با استفاده از هوش مصنوعی بازی حرکت کرده و یا افراد دیگری باشند که در بخش چند نفره ی Rainbow Six Siege شرکت کرده اند.

بنابراین باید دقت داشته باشید در هر یک از ماموریت ها ممکن است با شرایط دشوار بسیاری رو به رو شوید.علاوه بر آن در بین گیم پلی بازی ممکن است هم تیمی های شما کشته شوند, در این بین بازی به شما نشان می دهد که تعداد شما و تعداد تیم مقابل چند نفر است و در اصل شانس شما در بردن این نبرد چه قدر است.

rainbow-six-siege2

البته باید توجه داشته باشید که حتی یک نفر هم می تواند با استفاده از روش های خاص چند دشمن را از بین ببرد پس به جای نگران بودن تعداد اعضای تیم خود بهتر است بر روی از بین بردن دشمنان خود تمرکز کنید.

البته باید به این نکته هم دقت داشته باشید که برای به اتمام رساندن هر ماموریت از بازی به شما زمان مشخصی داده خمی شود که در آن باید سعی کنید دشمنان خود را به صورت کامل نابود سازید.

تمامی این امکاناتی که در گیم پلی Rainbow Six Siege در اختیار دارید راهی طولانی پیش پای شما قرار می دهد تا با طی کردن آن بتوانید یک بازی اکشن بسیار عالی و هیجان انگیز را تجربه کنید.

گرافیک

به جرات می توان گفت که گرافیک Rainbow Six Siege در یک کلام عالی و بسیار طبیعی است.شما می توانید به خوبی انفجار های زیبا و بسیاری را که در بازی رخ می دهد مشاهده کنید.

علاوه بر آن شخصیت های مختلف در بازی بسیار عالی طراحی شده اند به گونه ای که می توان تک تک اعضای چهره ی آن ها را مشاهده کرد .البته از آن جایی که بازی اول شخص است زیاد بر روی کاراکتر ها متمرکز نمی شود اما در بعضی مواقع ویدئو هایی از بازی مشاهده می شود که در آن ها به وضوح می توانیم طراحی عالی شخصیت های مختلف و هم چنین محیط های مختلف بازی را مشاهده کنیم.

R6S-screenshot-new_4_199582

گرافیک بازی به گونه ای است که سازندگان دقت داشته اند تا ریز ترین قسمت از محیط های اطراف را به خوبی طراحی کنند.علاوه بر آن سلاح های درون بازی, زره ها و هم چنین مکان ها مختلفی که ماموریت های بازی درون آن ها انجام می شود نیز به خوبی طراحی شده است.

فیزیک

از آن جایی که Rainbow Six Siege یک بازی اکشن است و بازیکنان بیشتر وقت خود را بر روی مبارزات مختلف می گذارند پس بخش اعظم گیم پلی بازی را فیزیک آن تشکیل می دهد.

اینطور که ما در این بازی مشاهده کردیم فیزیک بسیار عالی انجام شده به گونه ای که یک انفجار حتی کوچک می توان بر روی تک تک عوامل محیط تاثیر گذاشته و تغییراتی بر روی آن ها ایجاد کند.

برای مثال با تیر اندازی به دیوار جای گلوله بر روی آن باقی می ماند و اگر بیش از حد هم تیر اندازی کنید حتی می توانید دیوار را سوراخ کنید.

علاوه بر آن با ضربه زدن به قسمت های مختلف می توانید چوب یا قسمت های مختلف محیط اطراف را بشکنید آن ها را پرت کنید و یا با ترکاندن بمب های مختلف محیط را به صورت کامل از بین ببرید.

Thumbnail_screenshot_Victory_209488

دقت داشته باشید فیزیک در Rainbow Six Siege به گونه ای است که شما با برخورد به پنجره می توانید به راحتی شیشه را شکسته و وارد محیط مورد نظر شوید.فیزیک عالی بازی دقیقا در همین میان قابل مشاهده است چرا که پس از برخورد با پنجره حتی می توانید خرده های شیشه را که بر روی زمین ریخته است مشاهده کنید.

با توجه به تمامی این موارد می توان گفت فیزیک در Rainbow Six Siege به خوبی طراحی شده و بازیکن هنگام تجربه ی گیم پلی بازی می تواند به خوبی طبیعی بودن آن را حس کند.

هوش مصنوعی

در بخش تک نفره ی بازی تمامی دشمنان شما با استفاده از هوش مصنوعی بازی هدایت می شوند و باید بگم این بخش در Rainbow Six Siege نیز قابل قبول طراحی شده چرا که با کوچک ترین صدایی دشمنان متوجه شما شده و به سمتتان شلیک می کنند.

همین امر خود می تواند نشان دهد که هوش مصنوعی بازی می تواند یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد Rainbow Six Siege باشد.از آن جایی که این بازی به سبک تیراندازی است پس هوش مصنوعی در بخش تک نفره ی آن بسیار مهم است.

اگر این بخش از بازی به خوبی ساخته شده باشد بازیکن هیچ هیجانی را هنگام مقابله با دشمنان خود تجربه نمی کند و همین امر ممکن است باعث شود بازیکنان از بازی خسته شوند.

2556189-r6s_screen_proceduraldestruction_e3_140609_4pm_1402348546

بخش چند نفره ی Rainbow Six Siege نیز در بعضی از ماموریت ها دارای تیم هایی است که با استفاده از هوش مصنوعی عالی بازی هدایت می شوند. این قسمت از  Rainbow Six Siege را هم می توانم قابل قبول بدانم, چرا که به اندازه ی کافی می توان هیجان و حس رقابت در نبردی بزرگ را در گیم پلی بازی و ماموریت های مختلف در بخش چند نفره ی آن احساس کرد.

همین امر خود می تواند نمره ی قبولی را به هوش مصنوعی Rainbow Six Siege بدهد.

صدا گذاری

Rainbow Six Siege سیستم پیچیده ای ندارد و از آن جایی که در بخش های مختلف آن مدام در حال نبرد و مقابله با دشمنان می باشیم باید یک صداگذاری عالی را از بازی ببینیم.

صدای تیر اندازی و انفجار چیزی است که در بازی های اکشن همیشه حرف اول را می زند چرا که بخش اعظمی از هیجان یک بازی در صدای آن خلاصه می شود.

بازیکنان همیشه با شنیدن صدای تر اندازی خود و یا ترکاندن قسمت های مختلف از محیط یک بازی هیجان بیشتری را تجربه می کنند و همین لذت بازی کردن را بالاتر می برد.

Rainbow Six Siege نیز از این ویژگی عالی برخوردار است و شما در بازی با وجود سر و صدای بسیاری که وجود دارد می توانید صدای قدم های خود را هم بشنوید.

R6S-screenshot-new_5_199573

خب این به اندازه ی کافی نشان می دهد که صداگذاری بسیار عمیقی برای قسمت های مختلف Rainbow Six Siege قرار داده شده است.

در Rainbow Six Siege این صداگذاری عالی باعث می شود آدرنالین خون بالاتر رفته و در انتها بازیکن با انرژی بیشتری می تواند ماموریت های مختلف درون بازی را به پایان برساند.

موسیقی

و در انتها موسیقی یک بازی اکشن هر چه قدر که ریتم حماسی تری داشته باشد می تواند لذت بسیار بیشتری را به بازیکن بدهد. بنابراین در کنار تمامی قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی که یک بازی دارد, موسیقی هم یک نکته ی بسیار مهم است.

هر یک از ماموریت های موجود در Rainbow Six Siege در مکان های مختلفی انجام می شوند و بازیکن در شرایط سخت و آسان متفاوتی در هر یک از این ماموریت ها گیر می افتد.

حال اگر این شرایط هر کدام یک موسیقی منحصر به فرد داشته باشد باعث می شود یک بازیکن هیچ وقت از خود نا امید نشده و با انرژی بیشتری سعی کند هرطور که می تواند از این شرایط عبور کند.

Rainbow-Six-Siege1

موسیقی در Rainbow Six Siege شاید در کنار ماموریت های بسیار هیجان انگیز آن خیلی کوچک به نظر برسد, اما مطمئن باشید همین ماموریت ها بدون بودن یک موسیقی هیجان انگیز نمی توانند حسی را که همیشه می خواهید به شما بدهد.

اما خوشبختانه در هر یک از بخش های Rainbow Six Siege موسیقی عالی آن به خوبی با شرایط و محیط های اطراف تلفیق شده و کاری می کند بازیکن با استفاده از تمامی قابلیت های درون بازی, یک گیم پلی بسیار زیبا, هیجان انگیز و طبیعی را تجربه کند.

نتیجه گیری

پس از تجربه ی قسمت های مختلف Rainbow Six Siege متوجه شدیم اگر طرفدار بازی های اکشن و سبک تیراندازی هستیم, حداقل برای یک بار هم که شده باید این بازی را تجربه کنیم.

R6S__S09_Tight_197396

Rainbow Six Siege بسیار طبیعی طراحی شده و حس یک مبارزه ی عالی و هیجان انگیز را به بازیکن القا می کند. در این بازی شما با انواع سلاح ها, استراتژی های جنگی و نظامی, ماموریت ها و شرایط دشواری رو به رو می شوید که هر یک از آن ها می توانند به شما نشان دهند علاقه به بازی های اکشن چه قدر خوب و لذت بخش است.

اگر شما از طرفداران این سبک بازی ها هستید, پیشنهاد می کنیم قابلیت های مختلف موجود در این بازی را تجربه کنید.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

دیدگاه خود را بنویسید