نقد و بررسی Hatred|اخباربازي ها

نقد و بررسی Hatred

Hatred، نامی نه چندان معروف در دنیای بازی، که مطمئنا بعد از اجرایش آن را به خوبی به خاطر خواهید سپرد! بازی که توسط کمپانی نو پا و تازه کار لهستانی به نام Destructive Creations ، شرکتی که اکثرا از کارمندان سابق The Farm 51 تشکیل شده است، به بازار عرضه شده و خوشبختانه امتیاز بسیار پایینی هم گرفته است! اما چرا خوشبختانه؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را دریابید

توجه: دلیل وجود خشونت بسیار بالا در این بازی در صورتی که بالای ۱۸ سال هستید این مطلب را مطالعه بفرمایید و در صورت مشورت با روانشناس، اقدام به نصب و اجرای این بازی کنید

داستان (۱/۱۰)

داستان؟؟؟ Hatred اصولا داستان ندارد، اصلا نیازی به داستان ندارد، در ابتدای بازی شما در نقش شخصی هستید که حتی نامش را نمی دانید!!!! و به او The Crusader گفته می شود. شما در خانه تان هستید و ناگهان متوجه می شوید از وجود بشریت خسته شده اید و به همین خاطر کلاشینکف خود و تعدادی مهمات و نارنجک را بر می دارید و می روید تا مردم را قتل عام کنید!!!!

کل بازی اینگونه است، شما باید تا می توانید از مردمان بی گناه را سلاخی کنید! ما نمی دانیم سازندگان بازی چه انسان هایی می توانند باشند و احساساتشان چگونه است اما خب این بازی را ساخته اند و این موضوع مسخره را برای آن در نظر گرفته اند.

ما به این بخش کمترین امتیاز یعنی ۱ را می دهیم!

 

گرافیک و صدا (۸/۱۰)

2015-12-21_00017

تمامی محیط بازی به جز ، اسم مراکز اقتصادی نظیر فروشگاه ها، هتل ها، رستوران ها و … ، آتشو خون سیاه و سفید است و تنها موارد ذکر شده رنگی می باشند. البته این نکته می توانست نوید یک بازی خوب و خوش ساخت را بدهد، اما گویا تیم طراحی ، دلشان نمی خواست همچنین چیزی را به ما ارایه دهند، و گرافیک زیبای بازی را با محل عجیب قرارگیری دوربین و از آن بدتر نحوه کنترل شخصیت، خراب کردند.

گرافیک بازی، با وجود اینکه بازی تماما دارای محیط سیاه و سفید است و به جز مواردی خاص از رنگ در آن استفاده نشده است، اما در سطح خوب و قابل قبولی ارزیابی می شود، کلیه جزییات به خوبی طراحی شده اند، از نظر فیزیک نیز ، عکس العمل محیط به اتفاقات بسیار عالی است و از این نظر بازی را باید تحسین نمود! (ای کاش داستان بهتری داشت)صدا گذاری بازی نیز مانند بخش گرافیک خیلی مناسب و خوب است، و می تواند هیجان بازی را به طور کامل به شما منتقل نماید! اتفاقا همین دلیلی است بر اینکه به دلایل فراوان از انجام این بازی صرف نظر کنید. به هر حال ما به این بخش امتیاز ۸ از ۱۰ را می دهیم که فکر می کنیم امتیاز منصفانه ای می باشد

گیم پلی و کنترل (۴/۱۰)

2015-12-21_00010

همانطور که احتمالا تا کنون متوجه شده اید، hatred گیم پلی دلچسبی ندارد، و در کنار آن کنترل سخت شخصیت بازی ممکن است شما را سردرگم کند. شما در بازی ماموریت های مختلفی خواهید داشت که اکثرا حول کشتن مردم بی گناه می باشند. و این ماموریت ها در محیط های بسیار متنوعی هم اتفاق می افتد، از حومه شهر گرفته تا فاضلاب و قطار و خیابان های شهر تا پادگان و … اما نهایتا به دلیل بی هدف بودن بازی ممکن است پس از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه از بازی زده شوید! در بازی اسلحه های مختلف و متنوعی وجود دارد، شما حتی می توانید سوار ماشین های مختلفی هم بشوید که اکثرا برای پلیس و نیرو ویژه و ارتش و .. هستند! البته این نکته نا گفته نماند به دلیل جای قرارگیری فوق العاده عجیب دوربین بازی، کنترل ماشین ها در بازی بسیار بسیار سخت هست! در Hatred نکات عجیب تمامی ندارند، و یکی از مهمترین آنها که مطئنا در طول بازی به آن نیاز پیدا خواهید کرد این است که در این بازی ما چگونه باید Health خودمان را پّر کنیم؟ به اینجا رسیدیم و صحبت از Health شد، دشمنان ما در این بازی چه کسانی هستند؟ دشمنان ما در این بازی، نیروهای پلیس و ارتش هستند که برای مقابله با شما به سمت شما با انواع اسلحه ها شلیک می کنند! خوب اگر شما تیر خوردید و زخمی شدید چگونه باید بهبود یابید! در اینجا باید بگوییم هیچ بسته health در بازی وجود ندارد تا شما با آن بهبود پیدا کنید، اما سازندگان روانی بازی روش عجیب و آژار دهنده دیگری را انتخاب کرده اند، و آن هم “اعدام کردن مردم” است!

2015-12-21_00016

ممکن است وقتی به سمت مردم شلیک می کنید تعدادی به حالت نیمه جان بر روی زمین بیافتند، در این هنگام شما می توانید با نزدیک شدن به سوژه مورد نظر و فشردن کلید Q آن ها را ادام کنید تا مقداری از health تان هم پر شود!

اما این همه ازhatred بد گفتیم، یک نکته ای هم در بازی وجود داشت که باعث شد بازی به جای امتیاز ۳ از این قسمت امتیاز ۴ دریافت کند و آن هم این بود که در Hatred بر خلاف عرف معمول بازی های اکشن و شوتر، شما وقتی کلاشینکف دارید فقط باید خشاب و مهمات خودش را از روی زمین برداید و مانند بقیه بازی ها، مهمات تمامی مسلسل ها به هم نمی خورد! این هم یکی از معدود نکات مثبت این بازی که به ذهن بیمار سازندگان آن رسیده است.

فنی و نتیجه گیری (۴/۱۰)

Hatred از نظر فنی در هنگام بازی کردن مشکل خاصی ندارد و باوجود بالا بودن سطح گرافیکی ان به راحتی و خیلی روان اجرا می شود، اما اکثر اوقت پس از خروج از بازی و اجرای دوباره آن پیغامی مبنی بر این که برنامه در هنگام آخرین خروج با خطا مواجه شده است، نمایش داده می شود که البته صرفا جهت اطلاع رسانی به کاربر است و تاثیری بر روند اجرای بازی ندارد.

در کل Hatred بازی فوق العاده ای نیست، و ما اکیدا توصیه می کنیم از خرید و نصب آن جدا خود داری کند، سطح خشونت در بازی بسیار بالاست و ممکنت است آسیب های جدی روانی به بازیکن وارد کند. امتیاز بازی تاک برای این بازی ۳٫۴ از ۱۰ می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید