نقد و بررسی Verdun | جنگ جهانی اول را آنلاین بازی کنید|اخباربازي ها

نقد و بررسی Verdun | جنگ جهانی اول را آنلاین بازی کنید

Verdun

Verdun نامی آشنا برای تاریخ نویسان و تاریخ دوستان و تاریخ آموزان. شهری در فرانسه که از ۱۶ فوریه ۱۹۱۶ تا ۱۸ دسامبر همان سال شاهد بزرگتریم نبرد جنگ جهانی اول بود. شرکتهای M2H و Blackmill Games با الهام از آن نبرد تاریخی بازی چند نفره آنلاینی را طراحی کرده اند که می خواهیم نقد و بررسی آن را برای شما دوستان انجام دهیم، به ما همراه باشید.

داستان

از آنجایی که بازی Verdun صرفا بازی ای آنلاین و به صورت چند نفره است لذا بخش داستانی ندارد، و بیشتر محور نقد ما مربوط به گرافیک، صدا، گیم پلی، کنترل و فنی خواهد بود.

گرافیک (۵/۱۰)

Bazitalk_Verdun_IMG (2)

نمی شود Verdun را با گرافیکی خیره کننده نامید، اصلا نمی شود گرافیک فوق العاده ای برای آ« در نظر گرفت. گرافیک بازی در حد متوسط ارزیابی شده و اصلا در حد و اندازه های یک بازی ۲۰۱۵ نمی باشد. فیزیک محیط، جزئیات محیط، جزئیات اسلحه ها و کاراکتر ها به هیچ عنوان خوب نیست و کاملا با یک بازی متوسط از نظر گرافیک روبرو می شوید. در قسمت هایی از بازی نور پردازی محیط واقعا افتضاح است طوری که دشمنانتان را نمی توانید ببینید.

صدا گذاری (۵/۱۰)

تنها دلیلی که شاید ما امتیاز ۵ را به این قسمت دادیم صدای خوب و طبیعی اسلحه ها و انفجار ها در بازی است. و گرنه بر خلاف بازی هایی همچون Counter Strike: Global Offensive یا همان Counter Strrike : Condition Zero که برای ۱۲ سال پیش است، اگر بخواهید برای شنیدن صدای پای دشمن به بازی اتکا کنید، اشتباه ترین تصمیمتان را گرفته اید. دشمن به راحتی می تواند به پشت شما برسد ( در حال دویدن) و شما حتی کوچکترین صدایی هم نشنوید.

کلا این طور که به نظر می رسد صدای پای همه جز شما شنیده نمی شود.

گیم پلی ( ۵/۱۰)

Bazitalk_Verdun_IMG (1)

Verdun یک بازی چند نفره و اکشن اما از نوع واقعغ گرایانه است، به این شکل که شما پس از اصابت یک تیر خواهید مرد، یا در بهترین شرایط با بر خورد ۲ گلوله در بازی خواهید مرد، در اصل شما در این بازی به دفعات کشته خواهید شد و همین موضوع برای برخی می تواند اعصاب خرد کن و مناسب نباشد.

Bazitalk_Verdun_IMG (3)

در Verdun 3 مود برای انتخاب بازی وجود دارد که در زیر ابتدا توضیحی درباره آنها خواهیم داد:

۱ – Frontline : این مود در اصل شلوغ ترین و پرطرفدار ترین مود بازی است، شما در ابتدا باید از بین جوخه های مختلف ( ۷ نوع جوخه که با اقتباس از جوخه های زمان جنگ جهانی اول موجود هستند و هر کدام قابلیت خاصی دارند ) یکی را انتخاب کنید ( البته آن جوخه ای که جا برای اضافه شدن کاربر دارد) و سپس با توجه به نوع جوخه و طرف درگیر (آلمان و متحدینش یا انگلیس و متحدینش) می توانید سلاح مخصوص به خود را داشته باشید. در این مود شما بار ها به ماضع دشمن حمله می کنید و باید در هر بار حمله تا می توانید از مواضع آن ها را تسخیر کنید، سپس هنگامی که نوبت به ضد حمله تیم مقابل می رسد شما باید از مواضع خودتان و آنهایی که جدیدا به دست آورده اید در مقابل تیم مقابل دفاع کنید. هدف اصلی این مود تسخیر مرکز فرماندهی تیم مقابل است.

۲ – Team Deathmatch : این مود چیزی شبیه به بازی Counter Strike است. در این مود شما یا در تیم انگلیس و متحدانش هستید یا آلمانها و سپس در قالب دو تیم ۱۶ نفره وارد زمین شده و درگیری را شروع می کنید. شما می توانید با استفاده از Career Point ها ادوات خود را آزاد کرده و از آنها استفاده کنید. البته در این مود با توجه به تعداد Career Point هایی که تیم شما دارد تعداد محدودی می توانید کشته شوید و پس از اینکه Career Point شما و تیمتان تمام شد دیگر زنده یا Respawn نخواهید شد. برای بدست آوردن Career Point هم باید دشمنان تان را بکشید.

۳ – Rifle Death Match : این مود ، در واقعغ مبارزه آزاد است به این شکل که همه دشمن یکدیگر هستند و شما تا می توانمید برای برنده شدن، باید بکشید.

یکی از مشکلاتی که در Verdun وجود دارد عدم پیدا کردن دشمنان است! شما در یک زمین فوق العاده بزرگ باید به دنبال دشمنان باشید و باور کنید کار بسیار سختی خواهد بود، چرا که خیلی از دفعات قبل از اینکه بتوانید دشمنان را پیدا کنید (مخصوصا در اویل که شروع به بازی کرده اید) کشته خواهید شد.

کنترل و فنی (( ۷/۱۰)

از نظر کنترلی Verdun بازی ای استاندارد و یادگیری کنترل در آن راحت است، در خلل بازی ما به بگ و مشکل خاصی نیز برخورد نکردیم و یکی از نکات مثبت این بازی کیفیت بالای اتصال به شبکه و عدم وجود مشکلات شبکه ای در آن بود.

نتیجه گیری (۶/۱۰)

Verdun بازی نیست که هر گیمری مخصوصا در ایران از آن خوشش بیاید، به عبارتی دیگر بازی است که طرفداران خودش را خواهد داشت اما در دست یابی به طیف وسیعی از کاربران موفق نخواهد بود! به هر حال اگر دوست دارید بازی ای انجام دهید که حس واقعی جنگ و حضور در جبهه های جنگ جهانی اول را به شما القا کند Verdun می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

دیدگاه خود را بنویسید